אודות ותודות

ירקות גינה אורגניהמידע באתר זה מכוון לאנשים המעוניינים להקים גינה אורגנית לגידול ירקות פירות ועשבי תבלין לצריכה אישית עד משפחתית. כמובן שחקלאים מקצועיים יכולים להנות מחלקים גדולים מהמידע, אף שאינו מכוון ומתאים לשיטות גידול בכמויות מסחריות.

באתר מופיע מידע כללי על החקלאות האורגנית והביו-דינמית, תיאורים מפורטים כיצד להקים גינת ירקות ופירות אורגנית, תחזוקה שותפת של הגינה, גינון אורגני, רשימת ירקות פירות פרחים ותבלינים, קבוצת דיון לשאלות ותשובות בנושאי גידול שונים,עשבי תבלין ו צמחי מרפא להגנה על ירקות, דרכים ושיטות לאיזון ביולוגי של הגינה והאזורים הסובבים אותה,דשן אורגני, תוספים ביולוגים, מינרלים, קומפוסט, הומוס , כבול, כיצד להנביט בהצלחה, המלצות למידע נוסף כגון ספרים אנשי מקצוע ואתרי אינטרנט אחרים.

אחד המרכיבים הייחודיים באתר הוא המידע הנוגע לשתילה משולבת של ירקות עם ירקות ושל ירקות עם עשבי תבלין, מידע שנאסף משבעים מקורות שונים (קובץ בתצורת PDF) ברחבי העולם ומניסיונם הרב של מגדלים אורגנים ותיקים. מידע זה מסייע להגברת האיזון הביולוגי בגינה ובכך מונע מאוכלוסיה של בעלי חיים מסוימת להתפתח באופן חריג.אני מעוניין להודות ולשלוח ברכות ותודות רבות לכל האנשים שתרמו מעצמם ומזמנם, כל אחד בדרכו הוא, על המידע שנאסף ואורגן תחת אתר זה המשמש לי ולרבים אחרים כמאגר מידע ל"חקלאי המתחיל".ובנוסף לתודות הערה מיוחדת

שימו לבהמידע המופיע באתר נאסף מספרים, אתרי אינטרנט שונים, אנשי מקצוע, קורס חקלאות אורגנית וניסיון אישי (קצר, שש שנים). כיוון שכך, רוב המידע מועתק במדויק ממקורות שונים או מסתמך על ניסיוני האישי. ולכן אם בדרך כל שהיא, המידע המשותף כאן באופן חופשי, פוגע בזכויות היוצרים של אדם או גוף מסוים אנא צרו עמי קשר (דואר אלקטרוני: nadavkav@netvision.net.il ) על מנת שאוכל להסיר את הטעות. 

המערך הטכנולוגי בבסיס האתר

מושית תמונה מצלמהמחשב עריכה : פנטיום 2.4 ,512MB זיכרון , דיסק 30GB, מערכת הפעלה LINUX/GNU ,הפצה של דביאן / Debian .

איסוף ועריכה של המידע : OpenOffice.org.il .

ניהול מאגר התמונות : digiKam + תוסף NextGEN Gallery.

שרת האינטרנט בו מאוחסן האתר : Linux Kernel 2.6 , Apache 1.3 , cPanel Pro 1.0, חברת PARSER שרותי אחסון אתרים.

תוספים מיוחדים לאתר: מערכת ויקי לניהול ועריכת תוכן – MediaWiki , מערכת ניהול תוכן WordPress , קבוצות דיון – phpBBHebrew .אודות

שמי נדב, אני גר בכפר סירקין ובהמשך לרצון שלי לאכול אוכל אורגני החלטתי לגדל ירקות ופירות באופן פרטי ובכמויות המספיקות לתצרוכת של משפחה בעלת שש נפשות. כבר שנה שאני אוסף מידע הקשור בגידול אורגני משולב ומיישם אותו בגינה המשפחתית. מאחר והתברכנו בהצלחה רבה ואיכותית בשיטות הגידול האורגניות השונות שאספתי ממקורות רבים, החלטתי לשתף את המידע באתר זה.

בתקופה האחרונה אני מתמקד בגידול צמחים לשימור זרעים בשיטה של הפרייה פתוחה (זרעי דרור) ובאיקלום זנים עתיקים (זני מורשת – heirloom) ממקומות שונים בעולם לתנאי הגידול באזור השפלה של ארץ ישראל.

 

יצירת קשר

ניתן ליצור איתי קשר אישי בדואר אלקטרוני : nadavkav@netvision.net.il , אך בעיקר מומלץ להפנות שאלות שיכולות לעניין את הציבור כולו באחת מקבוצות הדיון באתר. עליהן אני משגיח/ מגיב באופן שוטף.

הערה חשובה! כיוון שאת רוב זמני אני מקדיש לתרגול מדיטציה (ויפאסאנה), יתכנו תקופות של שבוע לפחות, במקרים מסוימים, בהן לא יתאפשר לי לענות לדואר אלקטרוני באופן מידי . אתכם הסליחה 🙂איחולי הצלחה, הנאה, בריאות ושלווה

נדב 🙂

2 commentaires sur “אודות ותודות”

כתיבת תגובה